Jak pisać bloga?

Dziś coś dla początkujących blogerów. Blog może być genialnym narzędziem marketingowym i dlatego warto go mieć. Ale wcześniej warto wiedzieć co i jak na takim blogu umieszczać.

Jeżeli planujecie założyć bloga, to warto najpierw przeglądnąć kilka blogów z danej tematyki i zobaczyć jak inni piszą, co się podoba czytelnikom, najlepiej zapisać sobie tego typu notki np. w zakładkach.

Warto też przeczytać kilka porad dotyczących pisania notek na blogach w sposób, który będzie najbardziej przyjazny dla odbiorcy, a jednocześnie najbardziej przyjemny dla autora/autorki.

Są pewne ogólne zasady oraz zasady szczegółowe. Tematyka bloga wpływa na to jak będziemy pisać. Inaczej będziemy pisali o wyścigach samochodowych, inaczej o hostingu stron, inaczej o marketingu, a inaczej o modzie.

Ciekawie o tworzeniu notek napisała Joanna Glogaza z „The Style Digger”. Autorka sama bloguje o modzie już od dobrych kilku lat, więc warto sprawdzić co ma do powiedzenia w temacie:
http://styledigger.com/2014/02/jak-pisac-posty-14-wskazowek.html

Jeżeli dopiero zaczynacie swoją przygodę z blogowaniem musicie pamiętać też o pewnych technicznych kwestiach związanych z pisaniem notek. O tym w kilku notkach na swoim blogu pisał Artur Jabłoński:
http://jeszczejedenblog.pl/category/copywriting-webwriting/

Kiedy poznamy te podstawowe zasady i trochę tekstów pisanych przez innych blogerów, możemy usiąść i spróbować wymyślić tematy swoich pierwszych notek. Następnie wybrać jedną, która nam się wydaje najciekawsza na początek i spróbować ją napisać.
Kiedy już napiszemy notkę, możemy raz jeszcze zerknąć na cudze blogi, przeglądnąć znów własną notkę i poprawić tak, żeby stała się bardziej przyjazna dla czytelników.
I mamy gotową pierwszą notkę.

Później wybieramy jeszcze hosting www – to może być albo jakiś tani hosting albo możemy założyć bloga na wordpress.com lub innej platformie blogowej i możemy zaczynać przygodę.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s