cena kontrowersji?

Często mówi się, że nie ważne jak o Tobie mówią, ważne że mówią… Tylko czy ta prawda sprawdza się jeszcze w dzisiejszych czasach?

niezapominajki

Ważne, żeby o nas mówili

W każdej działce biznesowej lepiej, żeby ludzie o nas słyszeli niż, żeby nie słyszeli. Bo tylko jeśli usłyszą, to zaglądną do naszej restauracji, skorzystają z naszej usługi, oglądną film, w którym występujemy czy pójdą na nas zagłosować w wyborach do rady osiedla.

Im więcej osób nas wspomina w rozmowach ze znajomymi (tymi w realu i tymi w sieci), tym większa szansa, że znajdzie się ktoś, kto akurat w danym momencie będzie głodny, będzie potrzebował danej usługi lub będzie miał właśnie ochotę oglądnąć film.

I tutaj. Jeżeli wcześniej ten ktoś słyszał o nas pozytywne opinie, to pewnie nie będzie się dwa razy zastanawiał nad tym czy akurat nas wybrać.

Ale jeśli opinie były niepochlebne, zastanowi się i być może wybierze konkurencję.

Ludzie zapominają

Bazując na tej prawdzie, prowadzone są wszelkie akcje marketingowe. Bo to nie wystarczy, że ludzie raz o nas usłyszeli. Bo zaraz potem usłyszeli o kolejnym i kolejnym podobnym do nas usługodawcy. Dlatego tak ważne jest ciągłe przypominanie się, że my tu ciągle jesteśmy i chętnie pomożemy.

Bazując na tej prawdzie prowadzone są też akcje, które nie do końca stawiają danego usługodawcę w dobrym świetle. „Bo ludzie zapomną co złego się wydarzyło, a zapamiętają nazwę.”

Ale czy na pewno?

No właśnie, tylko czy w dzisiejszych czasach ludzie na pewno zapomną?

Czy w dobie wszechobecnego internetu, print screen, kopiuj/wklej, hejtu, etc. ludzie zapomną?

Jeżeli do danej firmy/danego miejsca/danej osoby przylgnie jakaś łatka, to może się ona bardzo długo utrzymać. Dlatego warto zastanowić się dwa razy zanim zdecyduje się na kontrowersyjną kampanię marketingową.

Ludzie nie zawsze zapominają…

No właśnie… Tylko czy na pewno?

Czy przychodzi Wam na myśl jakaś reklama, która była kontrowersyjna i którą wciąż pamiętacie i nie korzystacie z usług danej firmy?

Bo może jednak ludzie zapominają…?

Może kontrowersyjne reklamy mają sens i są bezcenne? 😉

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s